Wstępna konfiguracja zamówień

Moduł obsługi zamówień w naszej Aplikacji Hodowcy to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala na łatwą i szybką obsługę Twoich zamówień.

Jednak przed rozpoczęciem korzystania z tej funkcjonalności, należy ją wstępnie skonfigurować, aby spełniała Twoje wymagania i potrzeby.

Konfiguracja modułu zamówień pozwoli Ci m.in. na ustawienie produktów, sposobu dostawy oraz innych parametrów, które w przyszłych krokach znacznie usprawnią Twoje działania.

Sama konfiguracja jest bardzo prosta i nie powinna zająć Ci więcej niż 5 minut.


Większość z tych kroków możesz obsłużyć również z ekranu pojedynczego zamówienia, zachęcamy jednak do poświęcenia czasu na wstępną konfigurację modułu zamówień. Pozwoli Ci to znacznie przyspieszyć kolejne kroki.


Uzupełnienie danych firmowych oraz informacji o liniach matek

Krokiem od którego możesz rozpocząć jest dodanie danych firmowych Twojej pasieki. Używamy ich w różnych częściach aplikacji związanych z obsługą zamówień. Jeżeli chcesz korzystać z fakturowania, wsparcia dla e-nadawcy czy rozliczeń ze związkami pszczelarskimi – te dane mogą być przydatne.

Ustawienia danych firmowych znajdziesz w Lewym menu > Ustawienia > Główne > Pasieka.

Polecamy też przejrzeć ustawienia Linii matek pszczelich, gdzie możesz ustawić zarówno nazwę pełną jak i skróconą oraz wybrać rasę Twoich matek pszczelich.

W filmie poniżej możesz zobaczyć krok po kroku ustawienie kolejnych pól związanych z danymi firmowymi:

Dodanie produktów

Kolejnym krokiem jest dodanie produktów sprzedawanych w Twojej pasiece. Nasza aplikacja nakierowana jest na wsparcie przy hodowli i sprzedaży matek pszczelich, ale nie oznacza to, że w produktach mogą znaleźć się tylko same matki.

Możesz zdefiniować dowolne produkty: matki, odkłady czy inne produkty wytwarzane w pasiece.

Każdy zdefiniowany produkt jest później dostępny z ekranu zamówień.

Ustawienia produktów znajdziesz w Lewym menu > Ustawienia > Zamówienia > Produkty.

Dla każdego z produktów możesz podać podstawowe dane:

  • jego nazwę,
  • skrócony kod,
  • cenę netto,
  • podatek VAT
  • oznaczenie jednostki na fakturze

Następnie potrzebujemy informacji, które pozwolą nam powiązać Twój produkt z kolejnymi funkcjonalnościami w naszej aplikacji tak aby pozwolić Ci skorzystać z jej pełnego potencjału.

Typ produktu: matka lub inne, pozwoli nam ustalić połączenie produktu z wybranym typem matek w systemie. Po wybraniu typu „Matka” możesz zaznaczyć, z którym wybranym typem matek mamy połączyć ten produkt. Do wyboru są matki nieunasionione (jednodniowe), unasienione naturalnie, sztucznie, z potwierdzonym czerwieniem oraz odkłady. Powiązanie produktu z typem matki pozwala nam na połączenie go również z linią hodowlaną.

Dodatkowo możesz określić czy dany produkt jest aktywny w aplikacji. Jeżeli z czasem chcesz wycofać produkt, ale był on używany w historycznych zamówieniach – możesz go deaktywować. Dzięki temu nie będzie widoczny dla nowych zamówień.

W poniższym filmie możesz zobaczyć jak w przeciągu paru minut dodasz produkty do naszej aplikacji:

Dodanie wysyłek

Ostatnim krokiem przydatnym przed rozpoczęciem korzystania z modułu zamówień jest konfiguracja metod wysyłek używanych w Twojej pasiece.

Ustawienia wysyłek znajdziesz w Lewym menu > Ustawienia > Zamówienia > Metody wysyłek.

Możesz dodać zarówno klasyczne wysyłki jak i odbiory osobiste. Przy dodawaniu wysyłek możesz również określić typ płatności, dzięki któremu możemy automatycznie wypełniać dla Ciebie odpowiednia pola w fakturach tworzonych w naszej aplikacji.

Na poniższym filmie możesz sprawdzić jak dodać kolejne metody wysyłek w naszej aplikacji.

Opcjonalne kroki

Wprowadzenie kół i związków pszczelarskich

Jeżeli obsługujesz w swojej pasiece zamówienia refundowane, możesz również wpisać do aplikacji Koła i Związki Pszczelarskie. Można je również później dodać z poziomu pojedynczego zamówienia.

Ustawienia kół i związków znajdziesz w Lewym menu > Ustawienia > Zamówienia > Koła Pszczelarskie lub Związki Pszczelarskie.

Jeżeli posiadasz uporządkowaną listę Kół czy Związków Pszczelarskich (np. w pliku Excel), z którymi współpracujesz – możemy ją dla Ciebie za darmo zaimportować do aplikacji.

Skontaktuj się z nami

Dane Twoich klientów

Możesz również wpisać Twoich istniejących klientów do listy klientów. Pozwoli to na szybsze ich wprowadzanie na etapie zamówień.

Listę klientów znajdziesz w Lewym menu > Zamówienia > Klienci.

Jeżeli posiadasz uporządkowaną listę Twoich klientów (np. w pliku Excel czy w bazie danych), z którymi współpracujesz – możemy ją dla Ciebie za darmo zaimportować do aplikacji.

Skontaktuj się z nami

Kontakt