Blog

Partner Pszczelarza na konferencji Pszczelarz Roku 2021

· 20 października 2021

konferencje Pszczelarz

Miło nam poinformować, że Partner Pszczelarza będzie obecny na wydarzeniu Pszczelarz Roku, gdzie wraz z dr n. wet. Anną Gajdą Marcin Wolak przedstawi pomysł na wykorzystanie nowoczesnych technologii IoT w walce z warrozą.

W roku 2021 po raz siódmy odbędzie się Ogólnopolski Konkurs pod nazwą “Pszczelarz Roku”. Głównym organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju. Konkurs objęty został patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Sam konkurs organizowany jest cyklicznie od 2015 roku. Promuje najlepsze praktyki pszczelarskie. Nagrodą jest statuetka Pszczelarza, która potwierdza zaangażowanie w rozwój i promocję pszczelarstwa poprzez edukację, stosowanie dobrych praktyk w pasiece, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań oraz zaangażowanie w jakość miodów.

W ramach wydarzenia w siedzibie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniu 21 października 2021 odbędzie się również konferencja, której hasłem przewodnim jest „Nowe technologie w gospodarce pasiecznej – wyzwania i ograniczenia”.

Konferencja również organizowana jest od 2015 roku. Jej celem jest  promowanie i integrowanie środowiska pszczelarskiego, podkreślenie roli i znaczenia pszczoły miodnej w ekosystemie, diagnozowanie sytuacji pszczelarstwa, analizowanie wyzwań i szans, jakie stoją przed pszczelarstwem w kontekście zachowania zrównoważonego i trwałego rozwoju.

Relację z konferencji postaramy się umieścić w najbliższym poście!

Podobał Ci się artykuł?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kontakt